ПИАНО

АГЛИКА КАДИЙСКА
• “Димитър Ненов”, II награда
АДРИАН ПАВЛОВ
• “Млади музикални дарования”
наградата на Панайот Славчев
АЛБЕНА ХАДЖИКРЪСТЕВА
• Усти над Лабем, Чехия, II награда
• “Св. Обретенов”, I награда
АЛЕКСАНДРА КОЧЕВА
• ”Земята и хората”, Специална награда
• Немска музика, Бургас, III награда
АЛЕКСАНДРА РАНГЕЛОВА
• “Св. Обретенов”, Диплом
• “Музиката и земята”, Специална награда за художествено изпълнение
• “Надежди, таланти, майстори”, I награда
АЛЕКСАНДРА ФОЛ
• Япония, конкурс за композиция, I награда
• ”Албер Русел”, Диплом
АЛЕКСАНДЪР ВАСИЛЕНКО
• Салерно, Италия, I награда
• Усти над Лабем, II награда
• Усти над Лабем, II награда
• Сенигалия, Италия, V награда
АЛЕКСАНДЪР ГОРНАКОВ
• Виенска класика, I награда и специална за Бетовен
• “Димитър Ненов”, Разград, Поощрение
АЛИНА КОМИТОВА
• “Млади музикални дарования”, III награда
• “Млади музикални дарования”, I награда
• “Димитър Ненов”, Разград, I награда
АНДРЕЙ АНГЕЛОВ
• Стреза, Италия, I награда
• Конкурс за руска музика
• “Млади музикални дарования”, I награда
АНЖЕЛА ТОШЕВА
• Салерно, Италия, I награда АНИ АВРАМОВА
• Усти над Лабен, I награда
• Сенигалия, IV награда
АНИ АНГЕЛОВА
• Усти над Лабем, II награда
• “Св. Обретенов”, Извънредна награда
АНИ СТОЙЧЕВА
• “Св. Обретенов”, I награда
АННА ВУТОВА
• “Св. Обретенов”, III награда
АННА-МАРИЯ ДАФОВА
• Йер, I награда
• Международна академия за изкуствата, Награда за  изключителни постижения в областта на музиката
АННА ПАСКАЛЕВА
• “Св.Обретенов”, I награда
• “Д. Ненов”, Разград, III награда
• “Шуберт”, поощрение
АННА РУСЧЕВА
• “Бах”, I награда
АННА СТОЙЧЕВА
• “Поцоли”, II награда
АСЕН СТОЙКОВ
• Усти над Лабем, I награда
• Втори национален конкурс “Веселин Стоянов”, I награда
• Конкурс “Шуберт”, I награда и Специалната награда за Шуберт
АСЕНИЯ СТРАТИЕВА
• ”Евангелия Джари”, Кипър, III награда
АСЯ ЗЛАТКОВА
• Мидълсброу, Лондон, I награда
БЛАГОВЕСТА АНГЕЛОВА
• “Надежди, таланти, майстори”, Добрич, Албена, II награда
БЛАГОЙ ФИЛИПОВ
• ”Св. Обретенов”, II награда
БОЖИДАР НОЕВ
• Болцано, Италия, II награда
БОРИСЛАВА ТАНЕВА
• Сенигалия, V награда
БОРЯНА ТОТЕВА
• “Св. Обретенов”, I награда
БОЯН ВОДЕНИЧАРОВ
• Усти над Лабем, I награда
БОЯН КОЛАРОВ
• Усти над Лабем, III награда
• “Св. Обретенов”, II награда
• Шопен, Варна, Диплом
ВАСИЛ ГЕНОВ
• Марсала, III награда
ВАСИЛ ДРАГАНОВ
• ”Надежди, таланти, майстори”,
Добрич, Приз 2000
• Албена, Грам При
ВАСИЛЕНА КРЪСТЕВА
• “Музиката и земята”,
Награда за художествено изпълнение
• Македония, I награда
• “Зайлер”, IV награда
ВЕНЕТА НЕЙНСКА
• Ибиса, Испания, II награда
• Ларнака, Кипър, I награда
• “Зайлер”, III награда
ВЕСЕЛА ВУЙЧЕВА
• “Св. Обретенов”, III награда
ВЕСЕЛКА ИЦОВА
• “Бряг на надеждата”, Добрич, I награда
• “Св. Обретенов”, Поощрение
• “Надежди, таланти, майстори”, Добрич, III награда
ВЕСЕЛИНА ЧАКЪРОВА
• Стреза, III награда
• Париж, Международен конкурс на жените, специална награда
ВИКТОР СТОЯНОВ
• Усти над Лабем, I награда
ВИКТОРИЯ ВАСИЛЕНКО
• ”Св. Обретенов”, Диплом
• Втори национален конкурс “Веселин Стоянов”, I и Специална награда
• “Концертеум”, Атина, II награда
ВИКТОРИЯ ГЕОРГИЕВА
• “Св. Обретенов”, II награда
• ”Надежди, таланти, майстори”, Добрич, Албена, III награда
ВИКТОРИЯ ПЕНЕВА
• ”Земята и хората”, Поощрение
• ”Панчо Владигеров”, Поощрение
• Ракониджи, Италия, I награда
• Франц Шуберт, Толиоло, Италия, I награда
• “Зайлер”, I награда за най-млад участник
ВЛАДИМИР ХРИСТОВ
• Салерно, Италия, I награда
• Марсала, I награда
• Сенигалия, IV награда
ГЕОРГИ МИШЛЕНКОВ
• ”Св. Обретенов”, II награда
ГЕОРГИ ПЕЙЧЕВ
• Национален конкурс “Франц Шуберт”, III награда
ГЕОРГИ ХРИСТОВ
• ”Димитър Ненов”, III награда
ГЕОРГИ ЧЕРКИН
• ”Албер Русел”,
• Наградата на К. Ганева
• “Млади музикални дарования”, I награда и още три специални награди
• “Земята и хората”, III награда за композиция
ГРИГОР ЯКОВЧЕВ
• “Св. Обретенов”, II награда
• Салерно, Италия, IV награда
ДАНИЕЛА ЦЕКОВА
• „Албер Русел”, Награда за изпълнение на френски клавирист
• „Св. Обретенов”, II награда
• ”Кошице”, IV награда
• ”Музиката и земята”, Награда за лиричен талант
ДАРИН РАЙЧЕВ
• ”Панчо Владигеров”, Шумен, II награда
ДАРИЯ ЙОСИФОВА
• ”Лист - Барток”, III нагарада
ДЕСИСЛАВА ПАВЛОВА
• Усти над Лабем, II награда
ДИЛЯНА МИХАЙЛОВА
• Немска музика, I награда
ДИМАНА ТОДОРОВА
• “Музиката и земята”, Награда за млад талант
• “Св. Обретенов”, III награда
• “Надежди, таланти, майстори”, Добрич, Поощрение
ДИМИТЪР НИКОЛОВ
- “Св. Обретенов”, II награда
ДИМИТЪР СТОЯНОВ
• ”Св. Обретенов”, Поощрение
ДИМИТЪР БУЙНОЗОВ
• Немска музика, Бургас, Поощрение
ДОРОТЕЯ ДОРОТЕЕВА
• ”Св. Обретенов”, Поощрение
ЕВГЕНИЯ РАДОСЛАВОВА
• Усти над Лабем, I награда
ЕКАТЕРИНА СТОЙЧЕВА
• ”Св. Обретенов”, III награда
ЕЛИЦА ХАРБОВА
• ”Св. Обретенов”, I награда
ЕМИЛИЯ ТАШЕВА
• Усти над Лабем, II награда
ЕСТЕР БЕРЕБЕН
• ”Св. Обретенов”, III награда
ЖАН ПАНАЙОТОВ
• Салерно, Италия, IV награда
ЗАХАРИ МЕЧКОВ
• ”Св. Обретенов”, II награда
ЗЛАТИНА ЗЛАТКОВА
• Мадзара дел Валло, IV награда
• Димитър Ненов, I награда
ЗЛАТКА ЗЛАТКОВА
• Усти над Лабем, II награда
• „Мадзара дел Валло”, II награда
• Димитър Ненов, I награда
• ”Лист - Барток”, I награда
ЗЛАТОЛИНА СЕМОВА
• Конкурс, организиран от папския нунций, награда за композиция
ЗОРНИЦА ЦВЕТАНОВА
• ”Св. Обретенов”, III награда
• „Земята и хората”, Награда от конкурса
ЗОРНИЦА ЦОЛОВА
• Кава дел Тирени, III награда
ИВАЙЛА ИВАНОВА
• Бряг на надеждата, Добрич, Диплом
• ”Виенска класика”, I награда
• “Надежди, таланти, майстори”, Поощрение
ИВАЙЛО КОВАЧЕВ
• “Св. Обретенов”, II награда
• Диплом от международната академия за интерпретация на джаз
ИВАЙЛО МИЛУШЕВ
• Бряг на надеждата, Добрич, отличие
• Стреза, Италия, III награда
• ”Евангелия Джари”, Кипър, I награда
• Млади музикални дарования, Голямата награда на конкурса „проф. Люба Енчева”
ИЗАБЕЛА АЛЕКСАНДРОВА
• Усти над Лабем, I награда
ИВАН ВАРАДИНОВ
• ”Класика и съвременност”,
• Стара Загора, II награда
• ”Евангелия Джари”, Кипър, I награда
ИВАН ДРЕНИКОВ
• Бузони, III награда
ИВАН ЕФТИМОВ
•”Албер Русел”, III награда ИВАН ИВАНЧЕВ
•”Св. Обретенов”, II награда ИВАН КЕРЕКОВСКИ
•”Виенска класика”, II награда
•”Музиката и земята”, поощрение ИВАН КЮРКЧИЕВ
Стреза, Диплом
Млади музикални дарования, I награда
ИЛИНА ТОДОРОВА
•Усти над Лабем, II награда ИЛИЯ ЧЕРНАЕВ
•”Марсала”, I награда
Усти над Лабем, II награда
ИЛИЯН ГОГАЧЕВ
•Салерно, Италия, II награда
ИРИНА МИЛКОВА
•конкурс на фирма „Стендей”,  I награда
ЙОАНА КАРЕМОВА
•Усти над Лабем, “Виртуози на пианото”, Диплом
•”Казале Монферато”, Италия, I награда
ЙОРДАН ГРИГОРОВ
•“Св. Обретенов“, I награда
ЙОРДАНКА НЕДКОВА
•”Виенска класика”, Поощрение
КИРИЛ КУТИН
•“Земята и хората“, Награда за виртуозно изпълнение
•“Св. Обретенов”, Награда за ярко артистично изпълнение
КОНСТАНТИН ИЛИЕВСКИ
•Кава дей Тирени, II награда
КОНСТАНЦА ТРАЙКОВА
•“Св. Обретенов“, II награда
•“Д. Ненов”, Разград, I награда
КРАСИМИР ГАТЕВ
•“Кралица Елизабет“, Х награда
•VI св. Фестивал, I награда
КРАСИМИР ТАСКОВ
„Св. Обретенов “”, II награда
КРИСТИНА САНДУЛОВА
•”Лист - Барток”, Диплом  КРИСТИЯН БЪНЪЦИАНУ
•”Мл ади музикални дарования”,
II награда
ЛИДИЯ АНДРЕЕВА
•Усти над Лабем, I награда ЛИЛИЯ КОСТОВА
•”Мл ади музикални дарования”, Награда на СБК
•”Албер Русел”, II награда
•”Евангелия Джари”, Гран при
ЛОРА АНГЕЛОВА
• Усти над Лабем, III награда ЛОРА БАГРЯ НОВА
•”Лист – Барток”, Диплом
•”Димитър Ненов”, Разград, Първенец
•Димитър Ненов, Разград, III награда
•”Св.Обретенов”, III награда ЛОРА ДИМИТРОВА
•“Албер Русел”, III награда ЛЮДМИЛА ГОГАЧЕВА
•Салерно, II награда МАГДАЛЕНА ДУШКИНА
•“Надежди, таланти, майстори”,
Добрич, III награда
АЛЕНА ШЕЙТАНОВА
•Димитър Ненов, III награда
•“Млади музикални дарования“,
I награда
МАЯ ГЛУШКОВА
•”Св.Обретенов”, I награда
МАРГАРИТА ВЪРБАНОВА
•”Македония, II награда
МАРГАРИТА ИЛИЕВА
•”Млади музикални дарования”,
III награда
•”Чешка и словашка музика, II награда
•Конкурс за руска музика, Варна, III награда
•Виенска класика, II награда МАРГАРИТА СТОЙКОВА
•”Св. Обретенов”, III награда МАРИНА ГЕОРГИЕВА
•Виенска класика, III награда МАРИНА САВОВА
•Салерно, III награда
МАРИО АНГЕЛОВ
•Сенигалия, III награда
МАРИЯ-ЕЛЕНА СРЕДЕВА
•Усти над Лабем, I награда МАРИЯ КАРАКУШЕВА
•Париж, I награда
МАРИЯ КЬОСЕВА
•”Св. Обретенов”, II награда
•”Земята и хората”, Специална награда
МАРИЯ МИРЧЕВА
•Международен конкурс за пианисти, Париж, I награда със симфоничен оркестър „Хасково“
МАРИЯ ХРИСТОВА
•”Мл ади музикални дарования”, III награда
•”С6. Обретенов”, III награда МАРИЯ ЯКОВЧЕВА
•”Св.Обретенов”, I награда МАРТИН ТОДОРОВ
•”Немска и австрийска музика”,
I награда
МЕГЛЕНА ХАЗЪРБАСАНОВА
•Виоти, Сребърен медал
МИЛА БАКАЛОВА
•Немска музика, Бургас,
II награда
МИЛАДА ПРИБИЛ
•Усти над Лабем, I награда
•Салерно, III награда
МИЛЕНА МОЛЛОВА
•”Чайковски”, V награда
•”Маргарита Лонг”, III награда МИЛЕНА РАДИНСКА
•”Св. Обретенов”, III награда МИРЕЛА ВАЛЯВИЧАРСКА
•”Св. Обретенов”, I награда
•Макрополон, Гърция, II награда
•”Млади музикални дарования”,
II награда
МИРЕЛА ГЕРГОВА
•”Евангелия Джари”, Кипър, I награда
МИРОСЛАВ ГЕОРГИЕВ
•”Св. Обретенов”, II награда МИРОСЛАВА БАКАЛОВА
•”Св. Обретенов”, III награда МИХАИЛ СЛАВОВ
•Сенигалия, I награда
•”Св. Обретенов”, I награда
•Усти над Лабем, I награда МИХАИЛ СТЕФАНОВ
•”Земята и хората”, Награда за млад талант
• II награда в конкурс за композиция на детска песен в БНР
НАДЕЖДА ВАСИЛЕВА
• ”Димитър Ненов”, Отличник
НАДЕЖДА ЙОЦОВА
• “Млади музикални дарования”, II награда
•”Аарон Копланд”, Варна, Специална награда за изпълнение на съвременна американска музика
НАДЯ ЯНКОВА
• Албер Русел, Диплом
• Немска музика, III награда
• “Млади музикални дарования”, II награда
• “Земята и хората”, I награда
НАТАЛИ ПЕТКОВА
• “Св. Обретенов”, II награда
•”Бряг на надеждата”, Добрич, I награда
НЕВЕНА ТОМАНОВА
• “Св. Обретенов”, II награда
НИКОЛАЙ ГРОЗДИНСКИ
• Салерно, II награда
НИКОЛАЙ ЕВРОВ
• Първо общобългарско състезание за деца и юноши, II награда
НОНА КРИНЧЕВА
 • “Димитър Ненов”, Разград, II награда
• “Немска и австрийска музика”, Бургас, Поощрение
• “Надежди, таланти, майстори”, Добрич, I награда
 “Млади музикални дарования”, Поощрение
ПАВЛИНА РАДОСЛАВОВА
• ”Св. Обретенов”, II награда
ПЕТЪР АНДОНОВ
•  “Усмивки на морето”, Специална награда
ПЕТЪР ПЕТРОВ
• “М. Лонг - Ж. Тибо”, VII награда
• “Св. Обретенов”, II награда
ПЕТЪР ЧЕЛЕБИЕВ
• “Млади музикални дарования”, I награда
ПЕТЯ ХРИСТОВА
• “Св. Обретенов”, Диплом
• “Евангелия Джари”, Кипър, Гран При
• “Класика и съвременност”,  Стара Загора, Специална награда и I награда
ПЛАМЕН ЦВЕТАНОВ
• Международен конкурс на съюза на жените, Извънредна награда
ПЛАМЕН ЦОНЧЕВ
• Сенигалия, III награда
ОРЛИН КЮРКЧИЙСКИ
 “Св. Обретенов”, I изв. награда
РАДОСЛАВ НИКОЛОВ
•Усти над Лабем, II награда
• Етлинген, Диплом
РАЛИЦА РАЛИНОВА
• “Музиката и земята”, Награда за млад талант
• “Веселин Стоянов”, I Награда
РОЗАЛИЯ ПАЗВАНТОВА
• “Аркашон”, Франция, II и III награда
• “Земята и хората”, Поощрение
РОСЕН АРНАУДОВ
• “Св. Обретенов”, Поощрение
• “Музиката и земята”, Специална награда за виртуозно изпълнение
РОСЕН ГЕРГОВ
• Стреза, Италия, I награда
РОСЕНА ДРАЛЧЕВА
• “Св. Обретенов”, II награда
РОСИЦА БАНОВА
• “Св. Обретенов”, II награда
РОСИЦА КАЗАКОВА
• “Св. Обретенов”, Поощрение
“Веселин Стоянов”, III награда
РОСИЦА КОЛЕВА
• “Евангелия Джари”, Кипър, I награда
• “Виенска класика”, Стара Загора, I награда
• “Св. Обретенов”, II награда •”Шопен”, Полша, III награда
РОСИЦА СТОЙЧЕВА
• Салерно, I награда
• Усти над Лабем, II награда
РОСТИСЛАВ ЙОВЧЕВ
• Сарено [Италия], III награда
РОСТИСЛАВА ДЮЛГЕРОВА
• Димитър Ненов, Отличник
РУЖА СЕМОВА
• “Немска и австрийска музика”, I награда
• “Панчо Владигеров”, I награда
РУМЕН КРУМОВ
• Капри, Италия, II награда
СВЕТОЗАР МАРИНОВ
• “Св. Обретенов”, II награда
СВЕТОСЛАВ ЛАЗАРОВ
• “Св. Обретенов”, I награда
СВИЛЕН МАТЕЕВ
• “Св. Обретенов”, II награда
СИМЕОН АПОСТОЛОВ
• “Св. Обретенов”, II награда
• “Класика и съвременност”, Стара Загора, I награда
• “Надежди, таланти, майстори”, III награда
СИМОНА КИРОВА
• “Св. Обретенов”, II награда, Приз 2000
• “Евангелия Джари”, Кипър, I награда
• “Млади музикални дарования”, III награда
СТАНИСЛАВ СТАЙКОВ
• “Веселин Стоянов”, II награда
• “Музиката и земята”, Награда за виртуозно изпълнение
СТАНИСЛАВ СТАНЧЕВ
• “Земята и хората”, Награда от конкурса
• “Д. Ненов”, Разград, Поощрение
• “Земята и хората”, 1996 г. за виртуозно изпълнение на П.Владигеров
СТИЛИЯН КИРОВ
• “Клод Кан”, Париж, I награда
ТАНЯ КОЗЛОВА
• “Музиката и земята”, награда за виртуозно изпълнение
ТАНЯ ТАШКОВА
• “Св. Обретенов”, I награда
ТИНА САЙЯД
• “Музиката и земята”, Специална награда
ТОМИСЛАВ БАЙНОВ
• Усти над Лабем, II награда
ТОМИСЛАВ ВИЧЕВ
• Салерно, Италия, II награда
ХРИСТО ГАТЕВ
• “Музиката и земята”, Поощрение
• “Надежди,таланти, майстори”, II награда
ХРИСТО ГЕНОВ
• Академичен конкурс Пловдив, I награда
• Немска музика, I награда
• “Земята и хората”, II награда
• Лист - Барток, III награда
ХРИСТО КАЗАКОВ
• “Св. Обретенов”, III награда
ЦВЕТЕЛИНА НЕНКОВА
• Сенигалия, I награда
• Усти над Лабем, II награда
ЦВЕТИНА ПЕШЕВСКА
• “Франц Шуберт”, III награда
• “Панчо Владигеров”, Шумен, Поощрение
• Приз 2000, “Музиката и новото хилядолетие”
• “Виенска класика”, III награда
ЮЛИ ЛАВРЕНОВ
• Сметана, хилядолетие, II награда
• Сенигалия, III награда
ЮЛИКА БЕХАР
• Второ общобългарско състезание, II награда
ЮЛИЯНА МАРКОВА
• Енеску, IV награда
ЯВОР ДИМИТРОВ
• “Св. Обретенов”, I награда
• Сениаглия, III награда
• Усти над Лабем, I награда
ЯВОР КОНОВ
•Усти над Лабем, III награда
ЯВОР РУСЕВ
• “Димитър Ненов”- 1995, 2002, I награда
• “Св. Обретенов”, I награда
ЯВОР СТОЙЧЕВ
• Приз 2000, “Музиката и новото хилядолетие”
ЯНА БОРИСОВА
• “Виенска класика”, II награда
• “Надежди, таланти, майстори , Поощрение
• “Млади музикални дарования”, Специална награда на СБК
• Конкурс “Престо”, Награда
ЯНА МАНОЛОВА
•Димитър Ненов, Първенец
ЯНКА ХЕКИМОВА
• “Св. Обретенов”, I награда

ПИАНО


Национално Музикално Училище Любомир Пипков


За нас > НАГРАДИ
ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ /
МИНИСТЕРСТВО НА КУЛТУРАТА /
МИНИСТЕРСТВО НА ОБРАЗОВАНИЕТО